Eğitim

BİREY ODAKLI EĞİTİM SİSTEMİ

Derslerimiz  birebir  yapılır ve ‘’kişiye özel’’dir. Her bireyin farklı yetenekleri ön planda olduğundan ,uygulayacağımız programı bireyin yetenek ve ihtiyaçlarını esas alarak oluşturuyoruz ve bu program,kişiye özel öğretim teknikleri ile yürütülmektedir.

 

HEDEFE YÖNELİK EĞİTİM PROGRAMI

Biz,öğrencilerimize ilk etapta ne yapmak istediklerini soruyoruz.Onların hedef ve amaçları doğrultusunda vakit kaybına neden olmadan ulaşmak istedikleri yere ulaşmalarını sağlıyoruz.

 

YAPILANDIRMACI EĞİTİM SİSTEMİMİZ

Eğitime,en alt basamaktan – en temel bilgilerden – kişinin çalacağı enstrüman hakkında genel bir bilgiye sahip olmasını sağlayarak başlıyoruz. Dersleri kolaydan zora doğru yönlendiriyoruz ve bu sayede geçmişteki öğrenilen yaşantılarla daha sonra öğrenilenler arasında bağ kurulabiliyor. Bu sistem ,taşların üstüste gelerek sağlam bir altyapı oluşmasını ve eğitimin bir bütün haline gelmesini sağlıyor. Öğrenme süreci genelden özele; sunuş, buluş, keşif, araştırma, geliştirme, tüme varım ve tümden gelim yöntemleriyle devam etmektedir.

 

ARMUT PİŞ AĞZIMA DÜŞ FİKRİNE KARŞIYIZ!

ATÖLYE GİTAR eğitmenleri bilgiyi öğrenciye doğrudan vermez. Farklı yöntemler kullanarak bilgiye kendisinin ulaşmasını sağlar. Yani biz,öğrencinin bilgiyi kendi kendine öğrenebileceği bir ortam yaratıyoruz. Bu sayede öğrencinin kendine ve çaldığı enstrümana olan güveni artarken, bu yöntemle kişiliğinin sağlam temellere oturmasına da yardımcı oluyoruz. Bu sistem ; öğrenciyi sürekli güdülediği ve merak uyandırdığı için bağımsız olarak problem çözme yetisini geliştirir.